Archiv článků:

 

Pomáhejte s námi

Hledáme sponzory

Červený kříž jako nezisková organizace pomáhá všem, kdo pomoc potřebují. K tomu ale potřebuje finanční zajištění.

Proto prosíme firmy a podnikatele o sponzorský dar.

číslo účtu: 44602724/0600
(MONETA Money Bank)

Aktuálně

ČČK

3.6.2024

Tábor 2024

Oblastní spolek Českého červeného kříže Zlín pořádá tábor
pro děti ve věku 6 – 15 let
TÁBOR MLADÝ ZÁCHRANÁŘ

KDY: 28. 7. – 2. 8. 2024
KDE: Rekreační středisko Revika Vizovice
CENA: 4 300 Kč

Chceš si osvojit základní znalosti v poskytování první pomoci formou zábavných aktivit? Chceš zažít spoustu legrace a poznat nové kámoše a kámošky?

Pak hledáme právě tebe!

Tábor 2024

ČČK

28.5.2024

Nauč se první pomoc!

Nauč se první pomoc

ČČK

20.5.2024

INFORMACE PRO BRONZOVÉ DÁRCE KRVE

Od 20. 5. 2024 proběhne oceňování bronzovou medailí Prof. MUDr. Jana Janského bezpříspěvkových dárců krve, kteří dovršili 10. odběr od 1. července 2023 do 30. ledna 2024. Dárci krve, kteří dovršili 10. odběr po 30. 1. 2024 budou oceněni na podzim tohoto roku.

Informace k oceňování a dopis pro zaměstnavatele budou nově zaslány na e-mailové adresy přímo bezpříspěvkovým dárcům krve. Prosíme dárce, aby si zkontrolovali svoje e-mailové schránky případně nevyžádanou poštu – spam.

Pokud dárce krve změnil e-mailovou adresu případně ji nenahlásil na transfuzním oddělení KNTB ve Zlíně, prosíme ať tak učiní co nejdříve a to nahlášením na transfuzní oddělení KNTB ve Zlíně a zasláním na náš e-mail administrace.cckzlin@volny.cz.

ČČK

16.5.2024

Soutěž mladých zdravotníků – výsledky oblastního kola

Dne 14. 5. 2024 se ve Zlíně na náměstí Míru uskutečnilo oblastní kolo ,,Soutěže mladých zdravotníků“, organizované Oblastním spolkem Českého červeného kříže Zlín. Celkem se soutěže zúčastnilo 9 soutěžních družstev žáků I. stupně základních škol a 11 družstev za starší žáky II. stupně a to v celkovém počtu 100 zúčastněných dětí.

Smyslem této soutěže je prokázání znalostí v předlékařské první pomoci. Ta proto spočívala v řešení celé řady s tím souvisejících reálných situací, se kterými se mohou soutěžící v běžném životě setkat . Děti si tak musely u figurantů pod bedlivým dozorem rozhodčích poradit například s masivním krvácením, infarktem, s bezvědomím či s poraněním páteře s následnou zástavou srdce. Tyto situace byly věrohodně dokresleny použitým namaskovaným poraněním k zajištění reálnosti řešené scénky.

Soutěžící si také tradičně vyzkoušeli využití automatizovaného externího defibrilátoru (AED) při zástavě dechu.

Vítězem soutěže oblastního kola se pro I. stupeň základních škol stal DDM Brumov – Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří. Druhý čestný pohár za II. stupeň základních škol si odnesla vítězná Místní skupina Českého červeného kříže Valašské Klobouky. Vítězům gratulujeme a již nyní se mohou těšit na krajské kolo soutěže, které se uskuteční 6. června v Hodoníně a do nějž vítězové postupují.

Na závěr bychom chtěli opět upřímně poděkovat sponzorům a dárcům, kteří se podíleli na zajištění bohatého občerstvení v průběhu soutěže, i na pěkných věcných darech pro zúčastněné soutěžící. Jmenovitě pak: Zlínskému kraji, Magistrátu města Zlín, firmě PENAM a.s., Vitar, s.r.o., Všeobecné zdravotní pojišťovně, Nestlé Česko - závod Sfinx, supermarketu TERNO ve Zlíně a také BESIPu pro Zlínský kraj.

Upřímně poděkovat také chceme všem soutěžícím, dobrovolníkům i pracovníkům Oblastního spolku Českého červeného kříže Zlín a rovněž studentům Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné zdravotnické školy Zlín, s jejichž nemalým přispěním se celá akce zdařila a děti díky nim mohly strávit za hezkého počasí příjemné a poučné dopoledne.

za OS ČČK Zlín
Mgr. Pavlína Štachová

Soutěž mladých zdravotníků – výsledky oblastního kola Soutěž mladých zdravotníků – výsledky oblastního kola Soutěž mladých zdravotníků – výsledky oblastního kola Soutěž mladých zdravotníků – výsledky oblastního kola

ČČK

26.4.2024

Město Zlín ocení zlínské držitele Zlaté medaile Jana Jánského
- tisková zpráva 25.4.2024

Zlín – Zlínští držitelé Zlaté medaile profesora Jana Janského si i letos mohou uplatnit nárok na příspěvek na městskou veřejnou dopravu, nebo získat vstupenky do zoo. Letošní dotaci pro zlínské bezpříspěvkové dárce krve schválilo Zastupitelstvo města Zlína na svém zasedání 25. 4. 2024.

„Všem dobrovolným dárcům krve patří za jejich akt solidarity a pomoci druhým velké poděkování a úcta. Dobrovolní dárci krve s trvalým bydlištěm ve Zlíně, kteří mají za sebou více než čtyřicet odběrů krve, májí nárok na příspěvek od města Zlína. V letošním roce mohou využít příspěvek na roční síťovou jízdenku na MHD ve výši osmi set korun,“ uvedla náměstkyně primátora města Zlína Jana Bazelová a doplnila:

„V případě, že dárce nevyužije příspěvek na jízdné, má možnost získat čtyři vstupenky do ZOO Lešná.“

Dotace bezpříspěvkovým dárcům na veřejnou dopravu se letos zvýšila z  600 Kč na 800 Kč. Navýšil se i počet darovaných vstupenek do zoo, a to ze tří na čtyři vstupenky.

Jízdenky a vstupenky budou k vyzvednutí v předprodeji jízdenek v ulici Školní MHD Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice od 1. do 30. 6. 2024. S sebou je nutné vzít občanský průkaz a loňskou průkazku. Při prvním vyřizování časové jízdenky je nutné donést svoji fotografii.

Dárce krve, který v červnu 2024 dovrší 65 let, může obdržet bezplatně Senior-pas. Možnost volby bezplatného obdržení Senior-pasu bude mít i ten dárce, který je plně invalidní. Pro získání tohoto Senior-pasu musí občan doložit rozhodnutí o přiznání III. stupně invalidity. V případě, že se ze závažných důvodů nemůže dostavit osobně, lístky, nebo slevu na jízdné může na základě plné moci, vyzvednout osoba blízká (plná moc nemusí být ověřena notářem).

Loňské jízdenky budou platné až do 30. 6. 2024 bez ohledu na dobu platnosti.

Aktuální provoz předprodeje na webu www.dszo.cz.

ČČK

14.2.2024

PLES OS ČČK ZLÍN 2024

V sobotu 3. února 2024 se uskutečnil již XXVIII. společenský ples Oblastního spolku Českého Červeného kříže Zlín. Zaplněný Kongresový sál Interhotelu Zlín, bohatá tombola, plný roztančený parket a celkově příjemná atmosféra. Tak lze ve stručnosti charakterizovat ples, který tradičně pořádá OS ČČK Zlín každým rokem. K poslechu a tanci hrálo hudební duo I. D. Band, které nenechalo jednoho tanečníka dlouho sedět na židli. Ples zahájila vlídnými slovy ředitelka OS ČČK Zlín paní Mgr. Michaela Stýblová, která všechny srdečně přivítala a popřála všem příjemnou zábavu. Během večera nechyběl ani taneček pro dárce krve, jako poděkování za jejich dobrovolné darování krve a pomoci druhým.

Velké poděkování patří nejen všem sponzorům a hudbě, ale také organizátorům za příjemně strávený večer plný zábavy.

Již nyní se těšíme na další ples OS ČČK Zlín, který se uskuteční 8. února 2025!

PLES OS ČČK ZLÍN 2024 PLES OS ČČK ZLÍN 2024 PLES OS ČČK ZLÍN 2024

ČČK

25.1.2024

Doškolovací kurz Zdravotníka zotavovacích akcí – duben 2024

OS ČČK Zlín otevírá Doškolovací kurz Zdravotníka zotavovacích akcí, a to v sobotu 13. 4 2024. Jednodenní doškolení je určeno pro ty, co absolvovali základní kurz ZZA nejpozději v roce 2020!

V případě zájmu nás kontaktujte na tel.: 577 430 011 nebo na e-mail: zlin@cervenykriz.eu nebo projekty.cckzlin@volny.cz

  • Termín: sobota 13. 4. 2024
  • Místo školení: Potoky 3314, Zlín - budova ÚOS ČČK Zlín
  • Cena: 1.000 Kč

DOC Informace DOS
DOCPřihláška DOS

ČČK

23.1.2024

Školení první pomoci pro veřejnost LEDEN 2024

DOC Přihláška pro veřejnost

ČČK

19.1.2024

Zdravotník zotavovacích akcí – BŘEZEN 2024

OS ČČK Zlín otvírá podzimní termín kurzu Zdravotník zotavovacích akcí. V případě zájmu nás kontaktujte na tel. 577 210 607 nebo na e-mailu zlin@cervenykriz.eu

  • Termín: 15. – 17. 3. + 22. – 22. – 24. 3. 2024 (celkem 40 vyučovacích hodin)
  • Místo školení: Potoky 3314, Zlín - budova ÚOS ČČK Zlín
  • Cena: 4.000 Kč (včetně povinné literatury)

DOC Informace ZZA
DOCPřihláška ZZA


Oblastní spolek Českého červeného kříže Zlín, Potoky 3314, 760 01 Zlín, zlin@cervenykriz.eu
Nahoru | Zpět | Na úvodní stránku |
Webdesign Flash-I-Net © 2003 - 2011, Poskytovatel domény a webhostingu AVONET, s.r.o.