Archiv článků:

 

Pomáhejte s námi

Hledáme sponzory

Červený kříž jako nezisková organizace pomáhá všem, kdo pomoc potřebují. K tomu ale potřebuje finanční zajištění.

Proto prosíme firmy a podnikatele o sponzorský dar.

číslo účtu: 44602724/0600
(MONETA Money Bank)

Aktuálně

ČČK

18.5.2022

Ukončení provozu skladu humanitární pomoci

Ukončení provozu skladu humanitární pomoci Ukončení provozu skladu humanitární pomoci v ukrajinštině

ČČK

12.4.2022

Školení první pomoci pro veřejnost

Oblastní spolek ČČK Zlín pořádá základní kurz první pomoci a ve čtvrtek 21. 4. v době od 15 do 19 hodin ve Zlíně. Cena kurzu je 400 Kč. Absolvent kurzu získá osvědčení o absolvování kurzu. Pro přihlášení a bližší informace nás prosím kontaktujte na níže uvedeném kontaktu.

E-mail: projekty.cckzlin@volny.cz
Telefon: 577 430 011

ČČK

11.4.2022

Změna otevírací doby sbírky

Změna otevírací doby sbírky Změna otevírací doby sbírky v ukrajinštině

ČČK

2.3.2022

Krizové balíčky lidem z Ukrajiny

Krizové balíčky lidem z Ukrajiny - letáček

ČČK

1.3.2022

Oblastní spolek Českého červeného kříže pořádá materiální sbírku určenou pro pomoc na Ukrajině

Na pomoc Ukrajině

ČČK

1.3.2022

Na pomoc Ukrajině

Na pomoc Ukrajině

ČČK

23.2.2022

Doškolovací kurz Zdravotníka zotavovacích akcí – Březen 2022

OS ČČK Zlín otevírá Doškolovací kurz Zdravotníka zotavovacích akcí, a to v sobotu 12. března 2022. Jednodenní doškolení je určeno pro ty, co absolvovali základní kurz ZZA nejpozději v roce 2018! V případě zájmu nás kontaktujte na tel.: 577 430 011 nebo na e-mailu: projekty.cckzlin@volny.cz

 • Termín: sobota 12. 3. 2022
 • Místo školení : Zlín ( bude upřesněno )
 • Cena: 800 Kč

DOC Přihláška DOŠ

ČČK

23.2.2022

KURZ ZZA 2022

OS ČČK Zlín otevírá jarní termín kurzu Zdravotník zotavovacích akcí. V případě zájmu nás kontaktujte na tel. 577 430 011 nebo na e-mailu projekty.cckzlin@volny.cz.

 • Termín: 25. – 27. 3. a 1. - 3. 4. 2022 (celkem 40 vyučovacích hodin)
 • Místo školení bude upřesněno
 • Cena: 2 300 Kč (včetně povinné literatury)

DOC Přihláška ZZA

ČČK

14.2.2022

Valentýnská kapka krve 2022

Český červený kříž Zlín pořádá každoročně ve spolupráci s Hematologicko - transfúzním oddělením Krajské nemocnice Tomáše Bati akci, která nese název Valentýnská kapka krve. Tento rok se akce uskutečnila přesně v Den sv. Valentýna, tedy 14. února na transfúzním oddělení KNTB ve Zlíně, kde dobrovolní dárci krve obdrželi dárkové balíčky s poděkováním, které pro ně byly přichystány pracovníky Českého Červeného kříže Zlín. Každý dárce obdržel ke svému balíčku také valentýnské přáníčko, které v sobě ukrývalo poděkování za jejich nezištnou pomoc v podobě bezplatného dárcovství krve. Smyslem této akce bylo podpořit bezplatné dárcovství krve a zdůraznit její neustálou potřebu tam, kde je zrovna zapotřebí. Všem dárcům ze srdce děkujeme, že přichází darovat krev i v této pro všechny náročné době a velmi nás mrzí, že jsme se této úžasné akce nemohli zúčastnit a balíčky všem dárcům osobně předat. Rádi bychom vám řekli, jak velmi si ceníme vaší pomoci. Za osobní předání balíčků jednotlivým dárcům krve patří velké poděkování zdravotnickému personálu hematologického oddělení.

Děkujeme !

Valentýnská kapka krve Valentýnská kapka krve

ČČK

14.2.2022

Valentýnská kapka krve

Valentýnská kapka krve

ČČK

14.2.2022

Základy moderního ošetřovatelství v praxi

Základy moderního ošetřovatelství v praxi

ČČK

18.1.2022

Štědrý den v Azylovém zařízení OS ČČK Zlín

Dne 24. 12. 2021 se v Azylovém zařízení uskutečnil Štědrý den. Pro všechny služby našeho zařízení bylo ve spolupráci s Římskokatolickou farností sv. Filipa a Jakuba Zlín připraveno štědrovečerní pohoštění v podobě bramborového salátu a vepřového řízku. Za poskytnutí masa a vajíček, potřebných k obalení řízků, patří velké poděkování Jídelně Plhák. Za financování bramborového salátu, poskytnutí cukroví a vánočních dárkových balíčků pro uživatele Azylového zařízení patří obrovské poděkování Římskokatolické farnosti sv. Filipa a Jakuba. Štědrovečerní oběd v Azylovém zařízení odstartoval ve 12.00 hodin pro uživatele Nízkoprahového denního centra a Azylového domu. Popřát uživatelům krásné vánoční svátky a nový rok a rozdat přichystané vánoční balíčky a cukroví přišli z Římskokatolické farnosti sv. Filipa a Jakuba Zlín farář Mgr. Kamil Obr a farář Mgr. Miroslav Obšivan. Společně s nimi uživatelům přišla popřát také paní ředitelka OS ČČK Zlín, Mgr. Michaela Stýblová. Po tom, co uživatelé Nízkoprahového denního centra a Azylového domu společně poobědvali ve vánočně vyzdobené společenské místnosti, si rozbalili vánoční balíčky, ve kterých nalezli hygienické potřeby, teplé termo ponožky, respirátor, holítka, pěnu na holení, aj. Uživatelé s vděčností pánům farářům za dary poděkovali a popřáli váženým hostům a všem přítomným krásné Vánoce a šťastný nový rok. V 18.00 hodin pak probíhala štědrovečerní večeře pro uživatele Noclehárny, která se uskutečnila taktéž ve společenské místnosti. Uživatelům byla pracovníkem přichystána štědrovečerní večeře, následně všichni uživatelé Noclehárny společně povečeřeli. Po večeři byly uživatelům pracovníkem rozdány vánoční balíčky a cukroví od již zmíněné Farnosti Zlín. Poslední skupinkou, které byla v Azylovém zařízení štědrovečerní večeře podávána, byli uživatelé Sedárny, kteří se ve společenské místnosti sešli v 19.00 hodin. Večeře probíhala ve stejném vánočním duchu, jako u služby Noclehárna a po večeři uživatelé také obdrželi dárek v podobě vánočních balíčků i cukroví. Důvodem pro vytvoření několika skupinek uživatelů, je aktuální pandemická situace COVID-19, kvůli které jsme se snažili co nejvíce omezit setkávání většího počtu osob tak, aby nedošlo k případnému šíření nákazy. Uživatelé byli také již předem informováni o tom, že zařízení budou navštěvovat ve skupinkách a jsme velmi rádi, že se tomuto omezení bez potíží přizpůsobili a společně jsme si zvládli vytvořit pohodovou a vánoční atmosféru. Letošní Štědrý den v Azylovém zařízení se velmi vydařil, a to díky poskytnutým potravinám pro štědrovečerní pohoštění z Jídelny Plhák a především také díky finanční podpoře Římskokatolické farnosti sv. Filipa a Jakuba, kterým ještě jednou velmi děkujeme za tak báječnou spolupráci a poskytnuté dary pro uživatele našeho zařízení.

za pracovníky
Azylového zařízení OS ČČK Zlín
Bc. Simona Mokrošová

Štědrý den v Azylovém zařízení OS ČČK Zlín Štědrý den v Azylovém zařízení OS ČČK Zlín Štědrý den v Azylovém zařízení OS ČČK Zlín

ČČK

16.12.2021

MZO - nový termín

Zaregistrujte se na bezplatný osmihodinový kurz: www.zvladnemeto.cervenykriz.eu

Kurz bude probíhat dne 8.1.2022 od 8.30 do 16.30 hod. v prostorách budovy ČČK Zlín

MZO - nový termín

ČČK

16.12.2021

Mikuláš v Azylovém zařízení OS ČČK Zlín

Měsíc prosinec je pro uživatele Azylového zařízení jistě tím nejštědřejším z měsíců a začíná u nás právě s příchodem Mikuláše. Tak jako každý rok, i letos uživatelé netrpělivě čekali, čím je dne 6. 12. pracovníci Azylového zařízení obdarují. Pro uživatele Nízkoprahového denního centra i Azylového domu byly k tomuto datu pracovníky přichystány Mikulášské balíčky plné sladkých i slaných dobrot a v každém balíčku nechyběl ani sladký nápoj, nejčastěji v podobě kokosového nápoje či nealkoholického svařeného vína. Ihned po příchodu uživatelů do Nízkoprahového denního centra zde zavládla sváteční atmosféra, kdy byla každému příchozímu uživateli vydána výslužka andělem. Ani mužské osazenstvo  Azylového domu nebylo o tuto sváteční událost ochuzeno a i tam přišel pracovník anděl rozdat pánům bohaté balíčky, které uživatelům vykouzlily šťastný úsměv na rtech. Letošní Mikuláš se i přes všechna protipandemická opatření velmi vydařil a byl příjemným prvním krůčkem do štědrého prosince.

Mikuláš v Azylovém zařízení OS ČČK Zlín Mikuláš v Azylovém zařízení OS ČČK Zlín Mikuláš v Azylovém zařízení OS ČČK Zlín

Za Azylové zařízení OS ČČK Zlín:
Bc. Simona Mokrošová
Mgr. Pavlína Štachová

ČČK

15.12.2021

Kurz Základy moderního ošetřovatelství v praxi

Epidemie COVID-19 je stále silná a situace v nemocnicích a sociálních službách není příznivá. Pomoc každého dobrovolníka uleví profesionálům od jejich náročné a stresující práce. Pomozte nám pomáhat tam, kde je při pandemii potřeba!

Osvojíte si:

 • správnou komunikaci s pacientem
 • manipulaci s pacientem na lůžku
 • manipulaci se samotným lůžkem
 • základní obsluhu pacienta (krmení, pitný režim)
 • správné poskytnutí osobní hygieny

Kurz Základy moderního ošetřovatelství v praxi

ČČK

14.12.2021

Sbírka zdravotnických pomůcek

Pro náš osmihodinový kurz Základy moderního ošetřovatelství v praxi, pořádaný pro dobrovolníky, kteří chtějí pomáhat v nemocnicích a sociálních zařízeních, realizujeme sbírku zdravotnických pomůcek. Tento kurz se uskuteční již dne 21. 12. 2021. Další termíny budou vypisovány dle zájmu.

Sbírka zdravotnických pomůcek

ČČK

14.10.2021

Narozeninový den pro uživatele Azylového zařízení OS ČČK Zlín

Dne 23.9.2021 probíhal v Azylovém zařízení ČČK Zlín tradiční Narozeninový den, který uživatelům Nízkoprahového denního centra a Azylového domu pro muže bez přístřeší připomíná oslavy dne jejich narození. Pro uživatele obou služeb bylo kromě oblíbeného grilování špekáčků připraveno také pohoštění v podobě sladkých i slaných dobrot a nápojů. Během přípravy jídla na dvorku Azylového zařízení, kde oslava probíhala, panovala mezi pracovníky a uživateli velmi příjemná atmosféra. Na závěr byl uživatelům Azylového domu předán sociální pracovnicí společný narozeninový dárek. Tento rok byl uživatelům zakoupen nový holící strojek na vlasy a vousy značky Rowenta. Uživatelé byli z praktického dárku nadšení a těšili se na jeho brzké využití. Akce byla velmi povedená a již nyní se těšíme na další rok, kdy si ji budeme moci společně zopakovat.

Za Azylové zařízení OS ČČK Zlín sociální pracovnice
Bc. Simona Mokrošová
Mgr. Pavlína Štachová

Narozeninový den pro uživatele Azylového zařízení OS ČČK Zlín Narozeninový den pro uživatele Azylového zařízení OS ČČK Zlín Narozeninový den pro uživatele Azylového zařízení OS ČČK Zlín Narozeninový den pro uživatele Azylového zařízení OS ČČK Zlín

ČČK

1.10.2021

Kurz ZZA / Doškolovací kurz ZZA – podzim 2021

OS ČČK Zlín pořádá kurz Zdravotníka zotavovacích akcí.

Přihlášky posílejte na : projekty.cckzlin@volny.cz

Termín konání:

 • Zdravotník zotavovacích akcí: 5., 6., 7., 12., 13., 14. listopadu 2021
 • Doškolovací kurz ZZA: v sobotu 20. listopadu 2021.

DOC Přihláška ZZA
DOC Přihláška Doškolovací kurz ZZA

ČČK

TISKOVÁ ZPRÁVA ČESKÉHO ČERVENÉHO KŘÍŽE Z 05.07.2021

TORNÁDO: PROJEKT ČČK OBNOVA BYDLENÍ ZAHÁJEN

Do pomoci postiženým tornádem, které zasáhlo 24.06.2021 večer zejména Hodonínsko a Břeclavsko, se ČČK okamžitě zapojil. Tato tzv. okamžitá pomoc zahrnovala hlavně distribuci humanitární pomoci, monitoring potřeb, ošetřování raněných a psychosociální pomoc, ale také humanitární podporu složek IZS.

Nyní již zahajujeme pomoc následnou – pomoc při obnově. V její první fázi jde o projekt Obnova bydlení.

Cílem tohoto projektu je pomoci všem těm, kteří při tornádu ztratili původní možnost bydlení, jejich dům byl zničen zcela nebo zásadně, musí být demolován a byl či bude vydán tzv. demoliční výměr.

Hodnota pomoci činí 250.000 Kč na jeden demoliční výměr. Oprávněná osoba může pomoc čerpat buď materiálně, nebo formou finančního příspěvku. Materiální forma představuje voucher na nákup stavebního materiálu dle vlastního výběru u společnosti Stavebniny DEK a.s., která má své pobočky v Hodoníně a Břeclavi. K žádosti je třeba doložit úplný či částečný demoliční výměr, nebo potvrzení obce.

Informace o tom, jak požádat o pomoc v rámci projektu ČČK Obnova obydlí jsou k dispozici na: www.cervenykriz.eu/pomoc-tornado. Žádosti již přijímáme.
Aktuálně jsme na tento projekt pomoci uvolnili 50.000.000 Kč z Fondu humanity ČČK, kam směřovaly příspěvky v rámci veřejné sbírky. Nezapomněli jsme ani na Stebno na Lounsku, na následnou pomoc jsme uvolnili 2.000.000 Kč na stavební materiál.

Další fáze pomoci budou následovat. Připravujeme např. prázdninový pobyt pro děti ze zasažené oblasti.

Český červený kříž děkuje všem, kteří na pomoc postiženým tornádem přispěli nebo ještě přispějí – sbírkový účet ČČK: 333999/2700 v.s. 2101.

Doc. Dr. Marek Jukl
prezident ČČK

RNDr. Josef Konečný
ředitel Úřadu ČČK

ČČK

30.6.2021

Dobrovolníci Českého červeného kříže Zlín pomáhají potřebným, které zasáhlo ničivé tornádo na Jižní Moravě

V období 1. - 4. července 2021 pojedou dobrovolníci Českého červeného kříže Zlín do postižených oblastí na Jižní Moravu, které zasáhlo ničivé tornádo 24. 6. 2021. Dobrovolníci nabídli okamžitě svoji pomoc koordinačnímu středisku Oblastního spolku Českého červeného kříže Brno, který má tuto smutnou událost na starosti. Prozatím netušíme, co je tam čeká, ale práce tam bude spousty. Děkujeme tímto za jejich rychlou a potřebnou pomoc a tím dokazují, že Český červený kříž je stále tam, kde je ho zapotřebí.

ČČK

Tisková zpráva Českého červeného kříže - 25.6.2021

Zřízení transparentního účtu pomoci obětem na Hodonínsku zasažené tornádem

PDF Tisková zpráva Českého červeného kříže

ČČK

TISKOVÁ ZPRÁVA ČESKÉHO ČERVENÉHO KŘÍŽE Z 03.05.2021

8. KVĚTEN: SVĚTOVÝ DEN ČERVENÉHO KŘÍŽE A ČERVENÉHO PŮLMĚSÍCE

Světovým dne Červeného kříže a Červeného půlměsíce je 8. květen – výroční den narození zakladatele Červeného kříže a prvního nositele Nobelovy ceny za mír Henri Jeana Dunanta. Český červený kříž si Světový den připomíná jako jedna ze 192 národních společností celosvětového Hnutí ČK&ČP.

Světový den ČK&ČP byl zaveden po 2. světové válce podle československé tradice Dnů míru Červeného kříže, kterými si Československo od r. 1921 připomínalo památku obětí válek.

Dnes je Světový den ČK&ČP oslavou statečnosti a práce všech členů, dobrovolníků a zaměstnanců Červeného kříže, jejichž služba lidem zachraňuje životy nebo lidské životy mění k lepšímu, připomenutím našeho závazku vůči lidstvu – být současně aktéry lokálními i mezinárodními, nezávislými a neutrálními a být vždy všude a pro všechny.

Letošní rok je rokem 120. výročí, kdy byla poprvé udělena Nobelova cena za mír – právě zakladateli Červeného kříže za jeho úsilí při humanizaci válek. Ve spojitosti s Červeným křížem byla udělena ještě třikrát – v letech 1917, 1944, a to Mezinárodnímu výboru Červeného kříže za jeho účinnou pomoc obětem obou světových válek, a v roce 1963 – s Mezinárodním výborem ČK ji společně získala dnešní mezinárodní federace společností ČK&ČP. Spojitost Červeného kříže a míru je vyjádřena již v prvním ze základních principů ČK&ČP, principu Humanity a státy – smluvní strany Ženevských úmluv tuto spojitost opakovaně svými rezolucemi potvrdily.

Mottem letošního Světového dne je #Unstoppable – Nezastavitelný. Má symbolizovat fakt, že v terénu je pod vlajkou Červeného kříže ve 192 zemích každodenně přítomno 12,2 milionů členů, zaměstnanců a dobrovolníků, kteří se v duchu principu Humanity rozhodli bez ohledu na obtíže a rizika předcházet nebo alespoň mírnit lidské utrpení ve všech jeho formách – poskytováním zdravotní či psychosociální pomoci, výukou první pomoci, předávání informací o prevenci nemocí, připraveností na katastrofy a války, sociálními a dalšími aktivitami – nestranně, bez ohledu na příslušnost potřebného člověka k národu, rase, náboženství, sociální skupině či politickému názoru a neutrálně – bez ohledu na vojenské či politické preference okolí.

Loňský rok byl významně poznamenán pandemií Covidu-19. Červený kříž díky své celosvětové přítomnosti zahájil své aktivity v bezprostřední reakci na výskyt této nemoci všude, ať to již bylo v Číně, Itálii, Španělsku, Izraeli, USA, Rusku a samozřejmě také u nás, kde jsme se věnovali distribuci ochranných prostředků, psychosociální pomoci, podpoře zranitelných, výcviku dobrovolných zdravotníků nebo nasazením personálu na pomoc zdravotníkům v nemocnicích či sociálních zařízeních, očkování, testování a podobně. Příjemci různých forem naší „covidové“ pomoci loni bylo ve světě 350 milionů lidí.

I dnes, když se zdá, že epidemie slábne, si musíme uvědomovat její dlouhodobý nebezpečný potenciál a neopakovat loňské chyby, kdy jsme rychle zapomněli na nutná opatření. Chovejme se rozumně. Jen tak můžeme zabránit zbytečným ztrátám na životech a umožnit našim dětem normální život.

Děkujeme všem, kdo nás, ať již v činnosti „proticovidové“ nebo „běžné“, kterou jsme samozřejmě nepřerušili, podpořili – svým osobním nasazením či darem. Nebylo jich málo a jsme rádi, že demonstrovali solidaritu, díky níž naše organizace v 19. století vznikla.

Doc. Dr. Marek Jukl
prezident ČČK

RNDr. Josef Konečný
ředitel Úřadu ČČK

ČČK

29.4.2021

Doškolovací kurz Zdravotníka zotavovacích akcí – 2021

OS ČČK Zlín otevírá Doškolovací kurz Zdravotníka zotavovacích akcí, a to v sobotu 12.6.2021 Závaznou přihlášku i podrobnější informace naleznete v souborech níže, příp. kontaktujte OS ČČK Zlín!

 • Termín: sobota 12.6.2021- přesný čas zahájení a ukončení bude upřesněn dle počtu zájemců a dle toho, zda se bude konat online nebo prezenčně
 • Místo školení: online výuka nebo pokud to opatření dovolí prezenční výuka - Zlínský Klub 204 – Tř. T. Bati 204, Zlín (budova bývalé knihovny Františka Bartoše, přízemí)
 • Cena: 600 Kč

DOC Informace DOŠ
DOC Přihláška DOŠ

ČČK

29.4.2021

! OS ČČK Zlín pořádá Kurz Zdravotníka zotavovacích akcí !

Vzhledem k nové akreditaci se cena kurzovného navýší na 2 200,-
OS ČČK Zlín otevírá jarní termín kurzu Zdravotník zotavovacích akcí. V případě zájmu nás kontaktujte na tel. 577 430 011 nebo na e-mailu projekty.cckzlin@volny.cz

 • Termín: 28. 5., 29. 5. , 30. 5. a 4.6. , 5.6. a 6.6. 2021 (40 hodin)
 • Místo školení: online výuka, praktická část Zlínský Klub 204 – Tř. T. Bati 204, Zlín
 • Cena: 2 200 Kč

DOT Informace ZZA
DOC Přihláška ZZA

ČČK

16.4.2021

ČČK Zlín má svého anděla

Ředitelka Úřadu Oblastního spolku ČČK Zlín Mgr. Michaela Stýblová získala ocenění Zlínský anděl. Rada města Zlína uděluje každým rokem ocenění Zlínský anděl. Za rok 2020 ocenila 4 pracovníky v sociálních službách. Jednou z oceněných je i ředitelka ÚOS ČČK Zlín Mgr. Michaela Stýblová. Navržena byla přímo pracovníky sociálního odboru Magistrátu města Zlína. Jakýkoliv požadavek na zajištění péče o klienty pro ní není nikdy problém, ať už se jedná o člověka nemohoucího bez přístřeší nebo osamoceného seniora bez péče. Po vypuknutí pandemie Covid -19, byla nápomocna Odboru sociálních věcí MMZ a do terénu okamžitě poskytla první dobrovolníky. Sama byla v tzv. první linii a zároveň koordinátorkou pomoci.

K udělenému ocenění jí gratulujeme.

Anna Vařáková
předsedkyně OVR OS ČČK Zlín

ČČK

12.4.2021

Velikonoce v Azylovém zařízení OS ČČK Zlín

Dne 1. 4. 2021 se v prostorách Azylovém zařízení, jenž zahrnuje tři služby, kterými jsou Noclehárna, Azylový dům a Nízkoprahové denní centrum, konal velikonoční den pro osoby bez přístřeší. Pracovníci Azylového zařízení pro uživatele přichystali veškerý výtvarný materiál a pomůcky, potřebné k vytváření velikonočních dekorací. Uživatelé Nízkoprahového denního centra měli možnost v době od 9-11 hod a poté od 13-15 hod navštívit prostory Nízkoprahového denního centra a vyrobit si zde svou vlastní dekoraci. Také pro uživatele Azylového domu byl ve společenské místnosti poskytnut plně vybavený stůl, kde si mohli své dekorace po celý den vyrábět. Uživatelé obou služeb měli k dispozici velikonoční šablony, barevné a krepové papíry, špejle, tempery, voskovky, fixy, štětce, tvrdé papíry, kartony a spoustu dalších pomůcek k náležité výrobě ozdob. A protože barvení vajíček je velikonoční tradicí, tak ani tahle činnost neminula naše uživatele a společně s pracovníky Azylového zařízení se podíleli na barvení vajíček, které se poté krátce zařadili k velikonoční výzdobě prostor Azylového zařízení a následně si na nich mohli pochutnat všichni uživatelé našich služeb.

Pro všechny uživatele byly zároveň připraveny velikonoční balíčky plné sladkých i slaných lahůdek, které našemu zařízení poskytla Potravinová banka ve Zlínském kraji, z. s. Uživatelé ve svých balíčcích mohli nalézt například oblíbené sušenky Oreo, Kinder čokoládové bonbony, masové paštiky, tyčinky, bonbony, osvěžující ovocné nápoje a mnoho dalších dobrot. Celkem pracovníci Azylového zařízení rozdali 30 kusů velikonočních balíčků, které vykouzlily úsměv na tváři obdarovaným.

Závěrem bychom ještě jednou chtěli poděkovat za pomoc Potravinové bance Zlínského kraje z. s., díky níž jsme mohli rozdávat radost a zpříjemnit prožití velikonočních svátků také lidem bez přístřeší.      

Za pracovníky Azylového zařízení OS ČČK Zlín
sociální pracovnice
Bc. Simona Mokrošová
Mgr. Pavlína Štachová

Velikonoce v Azylovém zařízení OS ČČK Zlín Velikonoce v Azylovém zařízení OS ČČK Zlín Velikonoce v Azylovém zařízení OS ČČK Zlín Velikonoce v Azylovém zařízení OS ČČK Zlín Velikonoce v Azylovém zařízení OS ČČK Zlín

ČČK

18.3.2021

Zima v Azylovém zařízení OS ČČK Zlín

I na tyto zimní měsíce byli pracovníci Azylového zařízení OS ČČK Zlín připraveni. V zařízení, kde jsou provozovány tři služby pro osoby bez přístřeší, kterými jsou Noclehárna, Nízkoprahové denní centrum a Azylový dům pro muže, byl v průběhu zimy zaznamenán mírný nárůst počtu uživatelů našich služeb s dostatečným počtem lůžek. Na rozdíl od předešlé zimy však došlo k přesunu jindy provozované Sedárny v prostorách budovy Noclehárny do vyhřívaného stanu, který zajistilo město Zlín, a to z důvodu preventivních protiepidemických opatřeních. Sedárna v zimních měsících plní funkci bezpečného a teplého prostředí, kde mohou lidé bez domova přečkat mrazivé noci. Stan tak byl v provozu od začátku měsíce listopadu až do poloviny měsíce února. Pandemická situace, spojená s nemocí COVID-19 se však nevyhnula ani našemu Azylovému zařízení, a tak na konci února byly po domluvě s městem Zlín a Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje  na Noclehárně pro muže i pro ženy zřízeny karanténní prostory, které poskytly desetidenní útočiště pro osoby bez domova, které mohly přijít do kontaktu s nákazou. Pro naše pracovníky i uživatele je toto užitečná zkušenost. Průběh karantény byl bez komplikací a jak pracovníci, tak také uživatelé spolupracovali na tom, aby se tato výjimečná situace zvládla s celkovým hladkým průběhem.

Závěrem bychom se rádi obrátili na veřejnost s prosbou o darování hygienických potřeb pro naše uživatele Azylového zařízení. Uvítáme jednorázová holítka, pěny na holení a zubní kartáčky a zubní pasty. Za případnou pomoc všem dárcům upřímně děkujeme.     

Za pracovníky Azylového zařízení OS ČČK Zlín
sociální pracovnice
Bc. Simona Mokrošová
Mgr. Pavlína Štachová

ČČK

18.3.2021

Poděkování společnosti Baťa za věcný dar pro OS ČČK Zlín

Oblastní spolek Českého červeného kříže Zlín by rád vyjádřil své velké poděkování společnosti Baťa za mimořádně štědrý dar ve formě obuvi, kterou od zástupců společnosti obdržel na konci měsíce února. Dar zahrnoval jak pánské, tak i dámské boty, polobotky a sandály nejrůznějších velikostí. Dar byl určen pro uživatele služeb Azylového zařízení, kde jsou provozovány sociální služby na pomoc lidem bez přístřeší jako je Nízkoprahové denní centrum, Noclehárna a Azylový dům pro muže. Jejich uživatelům udělá pohodlná a pevná obuv jistě velkou radost. Část daru společnost Baťa věnovala také pracovníkům OS ČČK Zlín, a proto ještě jednou děkujeme za tuto formu podpory, které si velmi vážíme.

za pracovníky OS ČČK Zlín
ředitelka ÚOS ČČK Zlín
Mgr. Michaela Stýblová

Poděkování společnosti Baťa za věcný dar pro OS ČČK Zlín Poděkování společnosti Baťa za věcný dar pro OS ČČK Zlín Poděkování společnosti Baťa za věcný dar pro OS ČČK Zlín Poděkování společnosti Baťa za věcný dar pro OS ČČK Zlín Poděkování společnosti Baťa za věcný dar pro OS ČČK Zlín

ČČK

25.1.2021

Vánoce v Azylovém zařízení OS ČČK Zlín

I tento rok měli lidé bez přístřeší možnost přijít na slavnostní vánoční oběd, který se pro uživatele Nízkoprahového denního centra konal dne 23. prosince, kdy se podávalo menu v podobě rybího filé a bramborového salátu, které všem uživatelům našeho zařízení poskytla restaurace Potrefená Husa ve Zlíně. Ani obyvatelé Azylového domu pro muže bez přístřeší nebyli ochuzeni o tuto vánoční tradici a i zde na Štědrý den talíře zdobilo rybí filé a bramborový salát. O sladkou tečku v podobě vánočního cukroví, které by na vánočním stole nemělo chybět, se postarali především dárci, za což jim patří velké poděkování. Atmosféra Azylového zařízení se nesla v duchu Vánoc, vánoční výzdoba svítila a stromeček zářil vánočními ozdůbkami. Úsměvy na tváři uživatelům vykouzlil také pohled na dárky, nejčastěji v podobě hygienických a kosmetických balíčků, které byly připraveny pracovníky Azylového zařízení. Velké poděkování mimo jiné patří také Římskokatolické farnosti sv. Filipa a Jakuba Zlín. Ta pro osoby bez přístřeší, využívající v zimním období vytápěný stan v blízkosti našeho Azylového zařízení, který provozuje město Zlín, vedle vánočního stromečku a vánočních balíčků plných cukroví zprostředkovala také pohoštění na krásně prostřeném stole. Těší nás, že jsme mohli lidem bez přístřeší zpříjemnit období Vánoc, jelikož si během těchto dnů více než kdy jindy uvědomují absenci své rodiny i chybějící zázemí.

Touto cestou bychom chtěli znovu poděkovat restauraci Potrefená Husa Zlín za její významnou pomoc v době vánočních svátků a rovněž všem dárcům, jejichž pomoci si velmi vážíme a kteří během celého roku do Azylového zařízení OS ČČK Zlín přinášeli dary v podobě trvanlivých potravin, teplého oblečení, hygienických potřeb či jiných nezbytných věcí, které byly pracovníky Azylového zařízení rozdány potřebným uživatelům.

a pracovníky Azylového zařízení OS ČČK Zlín
sociální pracovnice
Bc. Simona Mokrošová
Mgr. Pavlína Štachová

Vánoce v Azylovém zařízení OS ČČK Zlín Vánoce v Azylovém zařízení OS ČČK Zlín


Oblastní spolek Českého červeného kříže Zlín, Potoky 3314, 760 01 Zlín, zlin@cervenykriz.eu
Nahoru | Zpět | Na úvodní stránku |
Webdesign Flash-I-Net © 2003 - 2011, Poskytovatel domény a webhostingu AVONET, s.r.o.