Archiv článků:

 

Hledáme sponzory

Červený kříž jako nezisková organizace pomáhá všem, kdo pomoc potřebují. K tomu ale potřebuje finanční zajištění.

Proto prosíme firmy a podnikatele o sponzorský dar.

číslo účtu: 44602724/0600
(GE Money Bank)

Aktuálně

ČČK

16.8.2018

Léto v Azylovém zařízení OS ČČK Zlín

Letošní vysoké panující teploty v letních měsících přiměly lidi bez přístřeší vyhledat alespoň na chvíli úlevu od veder v Nízkoprahovém denním centru. Tato služba nabízí svým uživatelům zázemí k tomu, aby mohli využít sprchy či podmínek pro přípravu stravy, odpočinout si v bezpečném prostředí, případně využít pomoci a rad sociální pracovnice. Denně toto centrum navštíví v průměru okolo deseti uživatelů, ve dnech výdeje hotového jídla či polévky (úterý a čtvrtek odpoledne) i okolo třiceti. Rovněž Azylový dům, nacházející se ve stejném komplexu služeb Azylového zařízení OS ČČK Zlín, má v těchto dnech zcela naplněnou svou kapacitu. Jeho výhodou je poskytnutí celodenního bydlení lidem bez domova s dlouhodobou podporou sociální pracovnice při návratu uživatelů do běžného života společnosti. V Azylovém zařízení se nachází také Noclehárna pro muže (6 lůžek) a pro ženy (4 lůžka). Momentálně jsou volná lůžka na Noclehárně pro ženy, zatímco Noclehárna pro muže je nyní téměř zaplněná s aktuálně jedním volným lůžkem. Jde o ambulantní službu, která poskytuje svým uživatelům nocleh a podmínky k provedení celkové hygieny. Její cílovou skupinou jsou opět osoby bez přístřeší.

Azylové zařízení také dostává pravidelně pomoc od anonymních dárců, kteří o poskytovaných službách pro lidi bez domova vědí a přinášejí do zařízení dary ve formě oblečení, potravin či hygieny. Dary jsou postupně věnovány pracovníky Azylového zařízení těm uživatelům, kterým mohou pomoci ke zmírnění jejich nelehké situace.

V současné době vzhledem k aktuální vyšší návštěvnosti našeho zařízení velice uvítáme trvanlivé potraviny, jako jsou např. masové konzervy, instantní polévky, olej, koření, luštěniny – čočka, fazole, trvanlivé nápoje jako jsou káva a čaj. Z těchto surovin pracovníci mohou připravit jídlo, které je rozdáváno uživatelům Azylového zařízení. V rámci hygienických potřeb postrádáme jednorázová holítka, pěny na holení, vodu po holení, hřebeny, zubní pasty, kartáčky na zuby, šampony na vlasy či tekutá mýdla. Do našeho erárního šatníku bychom rádi přivítali trička dámská i pánská, boty, spodní prádlo, kalhoty a kraťasy, ponožky a batohy.

Děkujeme všem, kteří se rozhodnou poskytnout svou podporu a pomoc lidem v tíživých životních situacích.

Pro další informace lze volat pracovníkům Azylového zařízení na čísle 577 432 383 nebo na čísle 577 430 011.

Za Azylové zařízení OS ČČK Zlín

Bc. Sandra Janeková a Mgr. Pavlína Štachová
sociální pracovnice OS ČČK Zlín

ČČK
Projekt GIVT.cz

13.6.2018

Projekt GIVT.cz

Podpořte nás, když nakupujete!

Projekt GIVT.cz

Přidali jsme se do projektu GIVT.cz. Pokud nakupujete na internetu – od svetru, přes parfém, televizor, dovolenou a nebo si objednáváte jídlo domů – můžete nám pomoci.

Uděláte to takto:

 1. Před nákupem půjdete na www.givt.cz
 2. Vyberete naši organizaci a e-shop na kterém chcete nakoupit
 3. Nakoupíte, jak jste zvyklí

To je celé. Nestojí vás to ani korunu navíc a my dostaneme část peněz z ceny nákupu.

Pokud nechcete na tuto možnost pomoci nikdy zapomenout, TADY najdete chytré rozšíření prohlížeče, které vám vždy při nakupování GIVT připomene.

Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat. A můžete o této možnosti říci i svým přátelům – ať nenakupují "zbytečně" :) Díky, že na nás myslíte a pomáháte nám!

Projekt GIVT.cz

ČČK

11.5.2018

Záchrana lidského života

Oblastní spolek Českého červeného kříže Zlín se zapojil do programu ČSOB pomáhá regionům s projektem „Záchrana lidského života“.

Cílem projektu je zakoupení automatizováného externího defibrilátoru (AED), jedná se o malý přenosný přístroj, který analyzuje bez odborného posouzení člověkem srdeční rytmus pacienta a je schopen provést život zachraňující aplikace defibrilačního výboje. AED přístroj bude sloužit při zdravotnických dozorech a také ho budeme s sebou brát na vzdělávací přednášky předlékařské první pomoci. Chceme veřejnosti ukázat a přiblížit, jak přístroj funguje, aby v případě potřeby věděli, jak jej použít. V současné době jsou přístroje AED umístěny ve velkých nákupních centrech, úředních domech, sportovních halách a dalších budovách s velkou kapacitou.

Důležitost pořízení AED vidíme zejména v zajištění života a zdraví.

Více informací o projektu najdete na odkazu: http://www.csobpomaharegionum.cz/projekty/zlinsky-kraj/2016957/zachrana-lidskeho-zivota

Přispějte i Vy a pomozte nám vyhrát. Děkujeme!

Záchrana lidského života

ČČK

4.5.2018

Hlídky mladých zdravotníků

Dne 26. 4. 2018 se uskutečnilo ve Zlíně na náměstí Míru Oblastní kolo „Soutěž mladých zdravotníků – Memoriál paní Vlasty Francové“ které pořádal Oblastní spolek Českého červeného kříže Zlín pod záštitou náměstkyně primátora města Zlína paní Bc. Kateřiny Francové. Soutěže se zúčastnilo na 86 dětí, které byly rozděleny na dvě věkové kategorie I. a II. stupeň. Žáci zde soutěžili v poskytování předlékařské první pomoci celkem na 6 stanovištích: bezvědomí s následnou zástavou dechu, hypoglykemie, podvrtnutý kotník, řezná rána, bolesti břicha, dopravní značky a transport raněných. Největší oříšek čekal soutěžící na stanovišti s mladíky, kteří se v parku porvali, a jeden z nich měl v ruce zabodnutý nůž. Zde bylo důležité, aby jednotliví zachránci dbali své vlastní bezpečnosti, protože mladík byl agresivní. I přes nástrahy, které jsme pro soutěžící nachystali, všichni prokázali, že poskytnutí první pomoci a záchrana života je pro ně prioritou.

Výsledková listina – I.stupeň:

1. místo = DDM Brumov - Bylnice
2. místo = ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří
3. místo = DDM Valašské Klobouky

Výsledková listina – II.stupeň:

1. místo = DDM Brumov - Bylnice
2. místo = ZŠ Valašské Klobouky
3. místo = DDM Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Výhercům gratulujeme a děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a průběhu akce.

Hlídky mladých zdravotníků Hlídky mladých zdravotníků

ČČK

9.4.2018

Záchrana lidského života

Oblastní spolek Českého červeného kříže Zlín se zapojil do programu ČSOB pomáhá regionům s projektem „Záchrana lidského života“.

Cílem projektu je zakoupení automatizovaného externího defibrilátoru (AED), jedná se o malý, lehký, přenosný přístroj, který analyzuje bez odborného posouzení člověkem srdeční rytmus pacienta a je schopen provést život zachraňující aplikace defibrilačního výboje. Defibrilace má především význam do prvních pěti minut od vzniku příhody. Cíl je pořízení přístroje a tím zabezpečení života a zdraví osob. AED přístroj bude sloužit při zdravotnických dozorech a také ho budeme s sebou brát na vzdělávací přednášky předlékařské první pomoci. Chceme veřejnosti ukázat a přiblížit, jak přístroj funguje, aby v případě potřeby věděli, jak jej použít. V současné době jsou přístroje AED umístěny ve velkých nákupních centrech, úředních domech, sportovních halách a dalších budovách s velkou koncentrací osob.

Prosíme o podporu formou hlasování na stránkách: http://www.csobpomaharegionum.cz/projekty/zlinsky-kraj/2016957/zachrana-lidskeho-zivota

Záchrana lidského života

ČČK

9.4.2018

6. ročník soutěže O Studentskou krev v rámci konference „Cesty krve“ má své výherce!

Oblastní spolek Českého červeného kříže Zlín ve spolupráci s TS KNTB ve Zlíně vyhlásil soutěž „O studentskou krev“. Výherkyněmi jsou dvě studentky z Univerzity Tomáše Bati Zlín. Slosování proběhlo dne 4. 4. 2018 na Transfuzní stanici KNTB ve Zlíně. Výherkyněmi jsou Vladislava Holubová a Daniela Hrdličková.

Obě dvě studentky získají při slavnostním předání v měsíci květnu TABLET od firmy HP Tronic.

Děkujeme firmě HP Tronic a výherkyním gratulujeme.

Michaela Stýblová
ředitelka ÚOS ČČK Zlín

6. ročník soutěže O Studentskou krev v rámci konference „Cesty krve“ má své výherce 6. ročník soutěže O Studentskou krev v rámci konference „Cesty krve“ má své výherce

ČČK

5.4.2018

SOUTĚŽ MLADÝCH ZDRAVOTNÍKŮ - Memoriál paní Vlasty Francové 2. ročník

Oblastní spolek ČČK Zlín si dovoluje pozvat širokou veřejnost na soutěž v poskytování první pomoci. Soutěž je určena dětem vyškolených v normě Mladý zdravotník I. a II. stupně ( ze ZŠ města Zlína a okolí ).

kdy: 26. 4. 2018 od 9.00 hodin
kde: na náměstí Míru, v parku Svobody, parku Komenského ve Zlíně

Bližší informace o přihlášení na: zlin@cervenykriz.eu, tel. 577 430 011

SOUTĚŽ MLADÝCH ZDRAVOTNÍKŮ - Memoriál paní Vlasty Francové 2. ročník

Podporují nás:

ČČK

21.3.2018

Valentýnská kapka krve 2018

Každoročně pořádá Český červený kříž ve spolupráci s Hematologicko-transfúzním oddělením Krajské nemocnice Tomáše Bati Valentýnskou kapku krve. Oblastní spolek Českého červeného kříže Zlín společně s dětmi z družiny třídy 1.A z 9. základní školy ve Zlíně, přáníčky a drobnými dárky poděkovali dárcům krve Transfuzního oddělení KNTB ve Zlíně. Poděkování dostali dárci, kteří přišli 14. února bezplatně darovat krev a originálně tak oslavili svátek sv. Valentýna. Je důležité, aby zdraví lidé darovali krev, protože je to tekutina nezbytná k životu, která nejde nijak uměle vyrobit. Celá řada pacientů je odkázána na pomoc těchto dobrých lidí, kteří krev dobrovolně darují. Akce Valentýnská kapka krve je jednou z příležitostí k obdarování drobnými dárečky, jako poděkování za všechny pacienty, kterým darovaná krev pomohla. Letošního ročníku se zúčastnilo necelých šedesát dárců a z toho tři prvodárci. Valentýnská kapka krve letos slaví kulatiny, konal se již desátý ročník.

Valentýsnká kapka krve 2018

ČČK

21.3.2018

Ples OS ČČK Zlín

V sobotu 28. ledna 2018 jsme roztančili Kongresový sál Interhotelu Moskva, a to již na XXIV. plese Oblastního spolku Českého červeného kříže Zlín. Díky hudební skupině I. D. Band, která nám hrála k tanci a poslechu v průběhu celého večera byl parket po celou dobu zaplněný. Návštěvníky taktéž potěšilo a inspirovalo k tanci vystoupení taneční skupiny z Valašských Klobouk – FADILAH. Velké poděkování patří nejen všem sponzorům a hudbě, ale také organizátorům za příjemně strávený večer plný zábavy. Taktéž děkujeme všem návštěvníkům, že se rozhodli strávit tento večer právě na našem, velmi povedeném plese.

Budeme se na všechny těšit opět za rok!

ČČK

6.3.2018

Doškolovací kurz Zdravotníka zotavovacích akcí – duben 2018

OS ČČK Zlín otevírá Doškolovací kurz Zdravotníka zotavovacích akcí, a to v sobotu 28. dubna 2018. Závaznou přihlášku i podrobnější informace naleznete v souborech níže, příp. kontaktujte OS ČČK Zlín. Jednodenní doškolení je určeno pro ty, co absolvovali základní kurz ZZA nejpozději v roce 2014! Ti, co mají průkaz propadnutý déle, musí projít znova celým kurzem ZZA. V případě zájmu nás kontaktuje na níže uvedeném kontaktu.

 1. Termín: sobota 28. 4. 2018 (8:00 – 16:00)
 2. Místo školení: Zlínský Klub 204 – Tř. T. Bati 204, Zlín (budova bývalé knihovny Františka Bartoše, přízemí)
 3. Cena: 600,-

DOC Informace DOŠ
DOC Přihláška DOŠ

ČČK

27.2.2018

Zdravotník zotavovacích akcí – duben 2018

OS ČČK Zlín otevírá jarní termín kurzu Zdravotník zotavovacích akcí, a to v termínu 13. 4. – 15. 4. + 20. 4. – 22. 4. 2018 (dva po sobě jdoucí víkendy, celkem 40 vyučovacích hodin). V případě zájmu nás kontaktujte na níže uvedenou adresu!

 • Termín: 13. 4. – 15. 4. + 20. 4. – 22. 4. 2018 (celkem 40 vyučovacích hodin)
 • Místo školení: Zlínský Klub 204 – Tř. T. Bati 204, Zlín
  (budova bývalé knihovny Františka Bartoše, přízemí)
 • Cena: 2 000,- (včetně povinné literatury)

DOC Informace ZZA
DOC Přihláška ZZA

ČČK

23.2.2018

Školení první pomoci pro veřejnost

Všechny zájemce o kurz prosíme o vyplnění přihlášky, která je přiložena níže. Vyplněné přihlášky zasílejte na projekty.cckzlin@volny.cz, tel.: 577 430 011

Školení první pomoci pro veřejnost

DOC Přihláška První pomoc

ČČK

23.2.2018

Zima v Azylovém zařízení Oblastního spolku Českého červeného kříže Zlín

Únor přinesl mrazivé teploty tolik typické pro zimní období. Azylové zařízení Českého červeného kříže ve Zlíně však bylo na zimu připraveno již v předstihu. Jak?

Na prvním místě je třeba zmínit otevření Sedárny s nástupem měsíce listopadu. Jde o službu, která je bezplatná a která by se dala charakterizovat jako první pomoc proti mrazu a nepřízni počasí. Ženy i muži bez přístřeší mají díky ní možnost strávit noc v teplém a bezpečném prostředí. Pro přečkání noci si mohou přinést deku či spacák, uvařit si horký nápoj, případně je jim poskytnut potravinový dar ze zásob od anonymních dárců. Sedárna je otevřena denně od 19:00 do 7:00 hodin, v případě mrazivého počasí, kdy teploty zůstanou pod nulou, již od 17:30. Teplejší měsíce na konci roku zřejmě způsobily nižší návštěvnost Sedárny, než tomu bylo v předchozích letech. V průměru se počet návštěvníků Sedárny pohyboval okolo 8 osob za noc. Sedárna bude otevřená až do konce března, v případě přetrvávajících mrazů i déle.

Přes den je v Azylovém zařízení v provozu Nízkoprahové denní centrum, které lidem bez přístřeší umožní podmínky pro provedení osobní hygieny, pro přípravu jídla nebo vyprání a usušení prádla, k dispozici je jim také každý den sociální pracovnice, která jim pomůže s kontaktováním úřadů a institucí a poskytne poradenství v jejich nelehké životní situaci. Vždy v úterý v odpoledních hodinách je návštěvníkům Nízkoprahového denního centra rozdáno hotové jídlo v krabičkách, které nám pravidelně věnuje restaurace Quick Deli. Každý čtvrtek odpoledne mohou uživatelé centra přijít na teplou polévku od restaurace Baďura.

Azylové zařízení také disponuje Noclehárnou. Kapacita Noclehárny je 6 lůžek pro muže a 4 lůžka pro ženy. Jde o placenou, ambulantní službu, která je opět provozována každý den v době od 19:00 do 7:00, a o níž je především obvykle v chladnějších měsících zvýšený zájem. Letošní dosud mírná zima však přinesla pouze poloviční obsazenou kapacitu. Stejně jako v ostatní službách i zde jsou uživatelům k dispozici pracovníci v sociálních službách připraveni poskytnout pomoc lidem bez domova.

Poslední službou v Azylovém zařízení je Azylový dům pro muže s kapacitou 14 lůžek. Jde o celoroční, pobytovou, placenou službu, která byla nyní v zimních měsících plně obsazená.V současné době jsou k dispozici 2 volná lůžka. Stejně jako v případě Noclehárny i ubytování v Azylovém domě může být lidem bez přístřeší hrazeno ze systému dávek v hmotné nouzi. S jejich vyřízením může zájemcům o službu pomoci sociální pracovnice. Azylový dům je pro lidi bez domova často jedinou pomocí, jak se vrátit do běžného života. Pracovníci uživatelům Azylového domu poskytují pomoc s nalezením práce, bydlením, s obnovením kontaktů s rodinou či blízkými, poskytují a pomáhají s vyřízením komunikace s důležitými institucemi a úřady ve prospěch uživatele.

Na tomto místě bychom chtěli požádat o pomoc. V současné době by naše Azylové zařízení uvítalo teplé oblečení – bundy, mikiny, kalhoty, svetry, ponožky, čepice, teplé boty i spodní prádlo. Rádi přijmeme také trvanlivé potraviny k přípavě jídla – konzervy, rýži, těstoviny, paštiky, olej, cukr, sůl, pepř či jiné koření. Jako poslední bychom chtěli případné dárce požádat o jednorázová holítka, pěny na holení, sprchové gely a mýdla.

Děkujeme všem za jejich pomoc. Darované věci lze kdykoli přinést do prostor Azylového zařízení na adrese Hornomlýnská 3712, Zlín 760 01.

Bc. Sandra Janeková a Mgr. Pavlína Štachová
sociální pracovnice OS ČČK Zlín

Podporují nás:

ČČK

1.2.2018

OKRESNÍ STUDIJNÍ STŘEDISKO - MLADÝ ZÁCHRANÁŘ

Jako každý rok, tak i letos bude OS ČČK Zlín pořádat v termínu od 5. 8. – 10. 8. 2018 tábor „Mladý záchranář“.

Přihlášku, kterou si můžete stáhnout, musíte vyplnit a poslat poštou, či donést osobně. Prosím, nezasílejte přihlášky e-mailem!!! Vzhledem k tomu, že volných míst je pouze 20 a o tábor je velký zájem (už v loňském roce byl na táboře větší počet zájemců, než byl počet míst) bude přijato prvních 20 přihlášek. Ostatní můžou být zařazeni jako náhradníci.

Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné komplikace.

DOC Přihláška OSS

ČČK

27.1.2018

XXIV. reprezentační ples OS ČČK Zlín

Fotogalerie ZDE

ČČK

10.1.2018

Předání daru pro uživatele Azylového zařízení OS ČČK Zlín PaedDr. Alenou Gajdůškovou

Dne 5. ledna 2018 do Azylového zařízení pro osoby bez přístřeší, který provozuje Oblastní spolek českého červeného kříze Zlín, zavítali čestní hosté. Tím nebyli nikdo jiní než poslankyně za ČSSD paní PaedDr. Alena Gajdůšková a členové této strany za Zlínský kraj Ing. Bc. Antonín Prokeš a Ing. Tomáš Šenkeřík. Paní Gajdůšová věnovala našemu zařízení finanční částku, za kterou bylo možné pořídit věcný dar, lůžkoviny v podobě chránících podložek na matrace pro uživatele Azylového domu a Noclehárny. V přítomnosti statutární zástupkyně paní Anny Vařákové a paní ředitelky OS ČČK Zlín Mgr. Michaely Stýblové paní poslankyně dar osobně předala sociální pracovnici zařízení Mgr. Pavlíně Štachové, která jí poděkovala jménem celého Oblastního spolku i uživatelů zařízení. Tohoto daru si velmi vážíme. Jsme rádi, že zpříjemní pobyt našich uživatelů v Azylovém zařízení, kteří ve svém životě prochází často nelehkou situací.

Předání daru pro uživatele Azylového zařízení OS ČČK Zlín PaedDr. Alenou Gajdůškovou  Předání daru pro uživatele Azylového zařízení OS ČČK Zlín PaedDr. Alenou Gajdůškovou

Podporují nás:

ČČK

9.1.2018

Školení první pomoci pro veřejnost

Všechny zájemce o kurz prosíme o vyplnění přihlášky, která je přiložena níže. Vyplněné přihlášky zasílejte na projekty.cckzlin@volny.cz, tel.: 577 430 011

Školení první pomoci pro veřejnost

DOC Přihláška První pomoc

ČČK

8.1.2018

Osoby bez přístřeší oslavily vánoční svátky

Pro osoby bez přístřeší je období kolem Vánoc velmi náročné. Ještě více si totiž uvědomují jejich odlišný styl života, absenci zázemí a rodiny. Oblastní spolek Českého červeného kříže Zlín se jim toto období snaží zpříjemnit, a proto pro ně jako každý rok zajišťuje vánoční oběd.

Uživatelům Nízkoprahového denního centra byl sváteční oběd přichystán 22. prosince. Ti si tak mohli pochutnat na bramborovém salátu a smaženém salámu. Přímo na Štědrý den si na vánočním obědě pochutnali uživatelé Azylového domu. Někteří uživatelé se zapojili do přípravy slavnostního oběda, a tak se na Azylovém domě ochotně smažily řízky, chystal se vánoční stůl, jiní uživatelé rádi pomáhali rozdělovat bramborový salát na talířky. Vánoční atmosféru jim také připomněla tradiční vánoční výzdoba a stromeček, který nesměl chybět v prostorách Azylového zařízení.

Závěrem letošního roku a na prahu toho nového bychom chtěli poděkovat i široké podpoře veřejnosti, která do našeho azylového zařízení pravidelně přináší užitečné dary pro lidi bez domova, jakými byly potraviny, oblečení, hygiena a jiné potřebné věci, které pracovníci rozdali mezi uživatele. Děkujeme všem za jejich pomoc lidem, kteří se nachází ve složité životní situaci. I malá pomoc je pro ně významná.

Mgr. Pavlína Štachová
sociální pracovnice OS ČČK Zlín
socsluzby.cckzlin@volny.cz
tel: 577 432 383, 577 430 011

Osoby bez přístřeší oslavily vánoční svátky  Osoby bez přístřeší oslavily vánoční svátky

Podporují nás:


Oblastní spolek Českého červeného kříže Zlín, Potoky 3314, 760 01 Zlín, zlin@cervenykriz.eu
Nahoru | Zpět | Na úvodní stránku |
Webdesign Flash-I-Net © 2003 - 2011, Poskytovatel domény a webhostingu AVONET, s.r.o.