Archiv článků:

 

Hledáme sponzory

Červený kříž jako nezisková organizace pomáhá všem, kdo pomoc potřebují. K tomu ale potřebuje finanční zajištění.

Proto prosíme firmy a podnikatele o sponzorský dar.

číslo účtu: 44602724/0600
(GE Money Bank)

Aktuálně

ČČK

10.10.2017

Slavnostní oceňování dárců krve v rámci 10. konference „Cesty krve“

Oblastní spolek Českého červeného kříže ve Zlíně pořádá dne 19. října 2017 v budově U2 UTB ( aula) od 9.00h do 11.00 hodin již 10. ročník konference "Cesty krve" . Tato konference je vyvrcholením celoroční kampaně Řekni "ANO" bezpříspěvkovému dárcovství krve. Posluchači z řad studentů budou mít možnost vyslechnout potřebné informace o dárcovství krve nejen z řad lékařů, ale i zástupců celého integrovaného záchranného systému.

V rámci konference „Cesty krve“ jsou slavnostně oceněni dárci krve, kteří darovali krev 80krát a 120krát a získají tak ocenění Českého červeného kříže Zlatý kříž 2. a 3. třídy.

Součástí konference bude vyhlášení 6. ročníku soutěže O studentskou krev.

   

ČČK

3.10.2017

Týden zdraví

Český červený kříž se i v letošním roce zapojí do projektu statutárního města Zlína „Týden zdraví“, který se bude konat v  termínu od 9. – 13. října 2017. Po celou dobu budeme propagovat zdravý životní styl, dárcovství krve. Široká veřejnost bude mít možnost dovědět se nové informace o zásadách první pomoci.

Veřejnosti nabízíme:

 • měření krevního tlaku, cholesterolu a glykemii v krvi
 • propagace a informace o bezplatném dárcovství krve
 • informace o povinné výbavě lékárniček
 • přednáška první pomoci s reálným maskováním – Střední škola obchodně technická
 • den otevřených dveří na azylovém zařízení a nízkoprahovém centru OS ČČK Zlín
 • přednášky na téma:
  - Homeopatie (10.10.2017, 16.00 - 17.00hod.)
  - Základy první pomoci u dětí (10.10.2017, 17.00 - 18.00hod.)
  - Bylinky a jejich blahodárný účinek na lidský organismus (11.10.2017, 16.00 - 17.00 hod.)
  - Ke zdraví a štíhlosti přes výživu těla i duše (11.10.2017, 17.00 - 18.00hod.)

Všechny přednášky se budou konat na radnici města Zlína, v místnosti č. 131


ČČK

2.10.2017

Kurz První pomoci

Všechny zájemce o kurz prosíme o vyplnění přihlášky, která je přiložena níže. Vyplněné přihlášky zasílejte na projekty.cckzlin@volny.cz.

Tel.: 577 430 011

DOC Přihláška První pomoc

ČČK

2.10.2017

Narozeninový den na Azylovém domě a opékání špekáčků na Nízkoprahovém denním centru

Jako každý rok i letos byla v našem Azylovém domě dodržena tradice Narozeninového dne. Ten se konal 27. září. Letos se k akci poprvé připojili také uživatelé Nízkoprahového denního centra pro osoby bez přístřeší. Pro uživatele bylo připraveno občerstvení ve formě špekáčků, čerstvého pečiva a nápoje. Uživatele si celou akci velmi pochvalovali, byla to pro ně velmi příjemná změna v rámci každodenního chodu zařízení. Akce dále pokračovala opékáním špekáčků s uživateli Azylového domu, během něhož sociální pracovnice uživatelům předala narozeninový dárek a hromadně všem popřála vše nejlepší do života. Uživatelé obdrželi poukaz, díky němuž se mohou těšit na nový wi-fi router. Narozeninový den se nesl v duchu příjemné a přátelské atmosféry a uživatelé byli velmi mile překvapeni.

Narozeninový den Narozeninový den

Za Nízkoprahové denní centrum: Bc. Lenka Krčmová
Za Azylový dům: Mgr. Pavlína Štachová

ČČK

12.9.2017

Tisková zpráva ČČK: Sbírka na pomoc obětem hurikánu IRMA

PDF Tisková zpráva ČČK

ČČK

4.9.2017

Komentované ukázky první pomoci

První odpoledne s komentovanou ukázkou první pomoci je za námi. Téma dusící se miminko přilákalo 31. srpna 2017 do parku Komenského dost lidí - především zodpovědné rodiče, kteří nechtějí nic nechat náhodě.

Velké poděkování patří našim dobrovolníkům, kteří celý postup první pomoci jasně a stručně okomentovali a taktéž krok po kroku ukázali i prakticky.

DĚKUJEME A BUDEME SE NA VÁS TĚŠIT OPĚT 7. ZÁŘÍ OD 16:30 S DALŠÍM ZAJÍMAVÝM TÉMATEM!

Komentované ukázky první pomoci Komentované ukázky první pomoci Komentované ukázky první pomoci Komentované ukázky první pomoci Komentované ukázky první pomoci Komentované ukázky první pomoci Komentované ukázky první pomoci Komentované ukázky první pomoci

ČČK

4.9.2017

Doškolovací kurz Zdravotníka zotavovacích akcí – listopad 2017

OS ČČK Zlín otevírá Doškolovací kurz Zdravotníka zotavovacích akcí, a to v sobotu 25. listopadu 2017. Závaznou přihlášku i podrobnější informace naleznete v souborech níže, příp. kontaktujte OS ČČK Zlín. Jednodenní doškolení je určeno pro ty, co absolvovali základní kurz ZZA nejpozději v roce 2013! Ti, co mají průkaz propadnutý déle, musí projít znova celým kurzem ZZA. V případě zájmu nás kontaktuje na níže uvedeném kontaktu.

Termín:
sobota 25. 11. 2017 (8:00 – 16:00)
Místo školení:
Zlínský Klub 204 – Tř. T. Bati 204, Zlín (budova bývalé knihovny Františka Bartoše, přízemí)
Cena:
600,-

DOC DOS informace
DOC DOS přihláška

ČČK

29.8.2017

Tábor "Mladý záchranář"

Fotky ke stažení zde:

Fotogalerie ZDE

ČČK

23.8.2017

Zdravotník zotavovacích akcí – listopad 2017

OS ČČK Zlín otevírá podzimní termín kurzu Zdravotník zotavovacích akcí, a to v termínu 3. 11. – 5. 11. + 10. 11. – 12. 11. 2017 (dva po sobě jdoucí víkendy, celkem 40 vyučovacích hodin). V případě zájmu nás kontaktujte na níže uvedenou adresu!

Termín:
3. 11. – 5. 11. + 10. 11. – 12. 11. 2017 (celkem 40 vyučovacích hodin)
Místo školení:
Zlínský Klub 204 – Tř. T. Bati 204, Zlín
(budova bývalé knihovny Františka Bartoše, přízemí)
Cena:
2 000,- (včetně povinné literatury)

email: projekty.cckzlin@volny.cz
tel.: 577 430 011

DOC ZZA informace
DOC ZZA přihláška

ČČK

16.8.2017

Kurz První pomoci

Všechny zájemce o kurz prosíme o vyplnění přihlášky, která je přiložena níže. Vyplněné přihlášky zasílejte na projekty.cckzlin@volny.cz.

Tel.: 577 430 011

DOC Přihláška První pomoc

ČČK

15.8.2017

OKRESNÍ STUDIJNÍ STŘEDISKO - MLADÝ ZÁCHRANÁŘ

Oblastní spolek Českého červeného kříže Zlín každoročně pořádá okresní studijní středisko – Mladý záchranář. Jinak tomu nebylo ani letos. V termínu 6. 8. – 11. 8. 2017 odjelo 20 (4 chlapci a 16 dívek) dětí společně se třemi vedoucími na Reviku do Vizovic, kde se učily základy předlékařské první pomoci.
Předlékařská první pomoc se učila v ranních a dopoledních hodinách a v odpoledním čase děti využily možnosti koupat se v bazénu, který se nacházel v areálu Revika. Součástí programu byly také nejrůznější pohybové, ale i oddechové hry, plnění připravených úkolů, táborák a také stezka odvahy, kterou bez problému zvládli i ti nejmenší.
Velké poděkování za ochotu přijít a podělit se s dětmi o nejrůznější zážitky patří Obvodnímu oddělení policie ČR Vizovice, BESIPU a taktéž Jednotce dobrovolných hasičů z Vizovic. Mladí zdravotníci měli možnost nahlédnout do zákoutí nejrůznějších policejních případů, zeptat se hasičů na tajemství úspěšného hašení požárů a díky BESIPU si mohly vyzkoušet, jak se řídí auto opilému, či nadměrně unavenému řidiči.
Příjemné zpestření byla vycházka na blízkou kozí farmu ve Vizovicích, kde měly děti možnost ochutnat černou zmrzlinu z kozího sýru.
Na závěr děti čekala modelová situace, při které si děti mohly ověřit, zda by někoho opravdu ošetřily, či zachránily. Jako každý rok byly děti velmi šikovné a i s náročnějším zraněním si dohromady poradily.

Děkujeme všem za účast a budeme se těšit příští rok!!

MLADÝ ZÁCHRANÁŘ 2017 MLADÝ ZÁCHRANÁŘ 2017 MLADÝ ZÁCHRANÁŘ 2017 MLADÝ ZÁCHRANÁŘ 2017

ČČK

2.8.2017

Potřebujete, abych vám poskytnul první pomoc? Žádný problém! Já to umím!!

Komentované ukázky první pomoci pod širým nebem a zdarma!

Skupina nadšených dobrovolníků Oblastního spolku Českého červeného kříže Zlín se rozhodla široké veřejnosti přiblížit problematiku první pomoci. Je to jedinečná možnost, jak mnozí z Vás můžou příjemnou procházku parkem spojit s něčím užitečným a důležitým!
Konec konců i při procházce se může stát někomu blízkému a milovanému úraz a Vy přece nechcete jen stát a přihlížet!

Proto přijďte podpořit tento nápad a dokažte sami sobě i okolí, že máte na to zachránit lidský život holýma rukama, a že ve Vaší společnosti se bude každý cítit bezpečně!

ČČK

2.8.2017

"Secvičování a vybavení Humanitární jednotky OS ČČK Zlín"

Humanitární jednotka (HJ) Českého červeného kříže Zlín je další složkou Integrovaného záchranného systému ČR. Tato humanitární pomoc je složena s pomoci zdravotní, psychologické, ubytovací a stravovací a také technické. Členové HJ jsou připraveni pomoct v krizových situacích. Děkujeme statutárnímu městu Zlín za podporu, díky které můžeme zakoupit zdravotnický materiál, poslat členy HJ na kurz a pořídit jiné důležité věci, které budou sloužit humanitární jednotce v případě katastrof.

ČČK

2.8.2017

"Výchova obyvatel k poskytování předlékařské první pomoci“

Projekt „Výchova obyvatel k poskytování předlékařské první pomoci“ realizuje ČČK Zlín díky podpoře Statutárního města Zlín. Věnujeme se výuce předlékařské první pomoci. Považujeme za důležité, aby byl co největší počet počet lidí neustále informován, jak o postupech stávajících, tak i o novinkách – a navíc nejen teoreticka, ale i prakticky. K výuce používáme figuríny Little Anne pro nácvik stlačování hrudníku, maskování pro reálnější zobrazení krvácení, základní zdravotnický materiál, letáky Základy první pomoci.

Zásady předlékařské první pomoci se snažíme veřejnosti co nejčastěji opakovat a vštěpovat tak, aby se jim postupy zautomatizovaly. Klademe velký důraz jak na teoretickou,
tak i praktickou část výuky. 

ČČK

2.8.2017

"Výuka poskytování předlékařské první pomoci pro žáky 9. tříd ve Zlíně"

Díky podpoře Statutárního města Zlín během celého roku 2017 realizujeme projekt "Výuka poskytování předlékařské první pomoci pro žáky 9. tříd ve Zlíně".

Realizujeme semináře předlékařské první pomoci na zlínských školách.V průběhu dvou vyučovacích hodin se soustředíme na stavy ohrožující člověka na životě, a to bezvědomí, kardiopulmonální resuscitace, masivní krvácení, riziko poranění páteře aj. Teoretický výklad lektora je spojen s praktickou částí žáků, konkrétně s přístupem zachránce k bezvědomému
a s nepřímou masáží srdce na resuscitačním modelu. Na praxi klademe velký důraz,
aby si žáci zažili jednoduché postupy a tím snáze si je pak v reálné situaci vybavili. Okrajově se také zmiňujeme o prevenci možných úrazů a upozorňujeme na nevhodné rizikové chování dětí a dospělých.

Snažíme se tímto naplnit náš předem stanovený cíl – aby absolventi základních škol a žáci kvart víceletých gymnázií znali nejen teoretický rámec poskytování první pomoci,
ale především, aby dokázali rychle a správně zasáhnout v případě stavu ohrožujícího člověka 
na životě. Nedílnou součástí interaktivních seminářů je i motivace mladých lidí, snažíme
se jim ukázat, že laická první pomoc je skutečně jednoduchá a že jediným problémem
je mnohdy chtít a začít něco udělat. 

ČČK

2.8.2017

Propagace BESIP a školení první pomoci

Propagace BESIP je jednou z hlavních činností v rámci preventivního působení na děti. Zaměřujeme se na silniční provoz, a to zejména z pohledu dětí jako chodců nebo cyklistů. Další důležitou složkou je poskytování předlékařské první pomoci. Dbáme na to, aby absolventi základních škol znali nejen teoretický rámec poskytování první pomoci, ale především, aby dokázali rychle a správně zasáhnout v případě stavu ohrožujícího člověka na životě.

V roce 2017 plánujeme tyto akce: školení na školách, týden mobility, Soutěž mladých zdravotníků, letní tábor Mladý záchranář. Během celého roku se účastníme dalších akcí ( Týden zdraví, dopravní soutěže…) kde se také věnujeme těmto důležitým tématům.

Díky podpoře z rozpočtu Zlínského kraje můžeme pokračovat v této činnosti.

ČČK

31.7.2017

Azylové zařízení v letních měsících

I v letních měsících je naše zařízení hojně navštěvované. Na Nízkoprahové denní centrum chodí denně okolo deseti uživatelů. Uživatelé využívají především možnost jídla a hygieny. Vlažná sprcha jim pomáhá lépe zvládnout horké dny. Noclehárna pro muže je plně obsazena a nové zájemce musíme odmítat. Na Noclehárně pro ženy máme stále volná místa. V rámci Noclehárny mohou uživatelé provést osobní hygienu, uvařit si něco dobrého na jídlo a přečkat noc v důstojných podmínkách. Na Azylovém domě máme nyní několik volných míst. O Azylový dům je velký zájem, volná místa budou jistě brzy obsazena.

Nedávno jsme se zúčastnili soutěže „ČSOB pomáhá regionům“. Celkově jsme se umístili na krásném druhém místě. Díky vaší ochotě hlasovat a poté zasílat finanční dary celkem dostaneme 31 500 Kč od Vás, jako veřejnosti a 40 000 Kč od společnosti ČSOB. Dohromady tedy krásných 71 500kč. Všem, kdo jste se na tomto projektu jakýmkoliv způsobem podíleli, velmi děkujeme. Moc si ceníme Vaší pomoci. Vybrané finance budou sloužit k rekonstrukci kuchyně v Azylovém domě a na Nízkoprahovém denním centru.

Do našeho Azylového zařízení také lidé stále donáší ošacení a potraviny. Darů si velmi vážíme
a děkujeme všem, kteří pomáhají. Tyto dary postupně předáváme uživatelům, nebo jim z darovaných potravin připravíme například polévku.

V současné době máme nedostatek některého oblečení i potravin. Proto bychom chtěli touto cestou požádat veřejnost o pomoc. Byli bychom rádi za darování základních surovin pro vaření (zelenina, koření, sůl, olej, trvanlivé potraviny, konzervy, atd.). Z oblečení naši uživatele nejvíce ocení ponožky a spodní prádlo. Využijí ovšem také trička, mikiny, krátké i dlouhé kalhoty, hygienické pomůcky jako ručníky, holítka, mýdla a další. Za dary Vám opět budeme my i uživatelé velmi vděční.

Bližší informace Vám rádi podají pracovníci na telefonním čísle 577 432 383, případně osobně
na adrese Hornomlýnská 3713, Zlín. Dary můžete přinést v kterouliv dobu na výše uvedou adresu.

S přáním hezkých dnů léta

Mgr. Pavlína Štachová
Bc. Lenka Krčmová
Sociální pracovnice
OS ČČK Zlín

ČČK

7.7.2017

I děti vám můžou zachránit život!

Jak jsme vás již informovali, OS ŠŠK Zlín pořádá pravidelně každý rok soutěž „Soutěž mladých zdravotníků“ která je určena pro žáky Základních škol – 1. a 2. stupně. Ve Zlíně se letos soutěž konala 11. května. Nejúspěšnější soutěžící, kteří obsadili 1. místo, byli žáci ze Základní školy Gabry a Málinky Štítná nad Vláří. Vyhráli spoustu cen, ale především postup na krajské kolo, které se konalo ve Znojmě.

Z devíti nejlepších družstev Zlínského a Jihomoravského kraje žákyně starší hlídky ve složení Alžběta Vilímková, Veronika Lišková, Marie Chovančíková, Ivana Šerá, Anežka Hrnčiříková a Adéla Bačová dokázaly, že jejich teoretické znalosti, ale především praktické dovednosti jsou na výborné úrovni a opět se jim podařilo v Krajském kole ve Znojmě obsadit první místo. Pro žákyně to znamenalo další postup na Republikové kolo, kde se utkali jen ti nejlepší z nejlepších. Republikové kolo se konalo v Havlíčkově Brodě a bylo na velmi vysoké úrovni. Děvčata měla za úkol si poradit s nejrůznějšími typy zranění, což se jim povedlo velmi dobře. Z konkurence 10 krajských družstev dokázaly obsadit 3. místo!! GRATULUJEME!

My jim touto cestou děkujeme za skvělou reprezentaci a přeje spoustu dalších úspěchů!!

ČČK

29.6.2017

Školení první pomoci pro veřejnost

Oblastní spolek ČČK Zlín pořádá základní kurz první pomoci a to dne 10. července 2017 v době od 16:00 do 20:00 hodin v místnosti Klubu 204 (bývalá knihovna F. Bartoše) ve Zlíně. Cena kurzu je 300 Kč. Absolvent kurzu získá osvědčení o absolvování kurzu. Bližší informace naleznete na níže uvedeném kontaktu.

projekty.cckzlin@volny.cz
tel. 577 430 011

ČČK

15.5.2017

HMZ tiskovka po akci 2017

Dne 11. 5. 2017 se uskutečnilo ve Zlíně na náměstí Míru Oblastní kolo „Soutěž mladých zdravotníků – Memoriál paní Vlasty Francové“ které pořádal Oblastní spolek Českého červeného kříže Zlín pod záštitou náměstkyně primátora města Zlína paní Bc. Kateřiny Francové. Soutěže se zúčastnilo na 120 dětí, které byly rozděleny na dvě věkové kategorie I. a II. stupeň. Žáci zde soutěžili v poskytování předlékařské první pomoci celkem na 6 stanovištích: bezvědomí s následnou zástavou dechu s podezřením poranění páteře, epileptický záchvat, uštknutí hadem, masivní krvácení, cizí těleso v ráně, dopravní značky a transport raněných. Největší oříšek čekal soutěžící na stanovišti s opilým agresorem a narkomanem. Zde bylo důležité, aby jednotliví zachránci na stanoviště nevstupovali a dbali své vlastní bezpečnosti. I přes nástrahy, které jsme pro soutěžící nachystali, všichni prokázali, že poskytnutí první pomoci a záchrana života je pro ně prioritou.

Výsledková listina – I.stupeň:

1. místo = ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří
2. místo = ZŠ Brumov – Bylnice
3. místo = MS ČČK Valašské Klobouky

Výsledková listina – II.stupeň:

1. místo = ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří
2. místo = ZŠ Valašské Klobouky
3. místo = DDM Brumov – Bylnice

Výhercům gratulujeme a děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a průběhu akce.

HMZ 2017 HMZ 2017 HMZ 2017 HMZ 2017 HMZ 2017 HMZ 2017 HMZ 2017 HMZ 2017 HMZ 2017 HMZ 2017 HMZ 2017 HMZ 2017 HMZ 2017 HMZ 2017 HMZ 2017 HMZ 2017

ČČK

13.4.2017

Soutěž O studentskou krve má své vítěze!

5. ročník soutěže O studentskou krev , kterou pořádál OS ČČK Zlín ve spolupráci s TS KNTB Zlín má své vítěze. Jsou jimi Bohumil Honek ze SPŠ Zlín a Hana Krajíčková z UTB Zlín. Výhercům gratulujeme!

ČČK

6.4.2017

Akce – jaro 2017

Pro oblastní spolek Českého červeného kříže Zlín je jarní období ve znameních nejrůznějších tradičních akcí.

Jedna z nich je například soutěž „Mladý zdravotník“, která se bude konat 11. 5. 2017 ve Zlíně. Soutěž je určena pro děti základních škol. Účastnění žáci mají možnost prokázat své znalosti z první pomoci. Pro soutěžící budou nachystány modelové situace nejrůznějších zranění a jejich úkolem bude správně zareagovat a zranění ošetřit. Novinkou je nový oficiální název soutěže – Soutěž mladých zdravotníků Memoriál paní Vlasty Francové 1. ročník. Veřejnost se může podívat na jednotlivá stanoviště a poučit se o tom, jak správně poskytnout první pomoc.

Další významnou událostí je kurz Zdravotníka zotavovacích akcí (ZZA), který se bude konat
12. – 14. 5. + 19. – 21. 5. 2017 (dva po sobě jdoucí víkendy). Kurz ZZA je vhodný pro ty, kteří si chtějí prohloubit znalosti první pomoci a následně jej využít. Účastníci kurzu obdrží po úspěšném absolvování praktické a teoretické zkoušky průkazku zdravotníka, která je platná 4 roky a opravňuje k tomu, aby mohli působit jako zdravotníci na nejrůznějších akcích. Cena kurzu je 2000 Kč a stále jsou volná místa.

Velmi úzce s kurzem ZZA souvisí Doškolovací kurz, který se koná 27. 5. 2017
Doškolovací kurz je určen pro ty, co absolvovali základní kurz Zdravotník zotavovacích akcí nejpozději v roce 2013! Stále jsou volná místa!!

V případě jakýkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na
telefonním čísle 577 430 011
nebo na e-mailu projekty.cckzlin@volny.cz

ČČK

5.4.2017

Zima v Azylovém zařízení

Zimní období je pro osoby bez přístřeší velmi těžké. Oblastní spolek Českého červeného kříže ve Zlíně se těmto osobám snaží přečkání zimy usnadnit. Letošní zima byla velmi mrazivá, a i díky tomu jsme sledovali zvýšený zájem o naše služby. Všechny služby byly plně vytíženy a museli jsme odmítat zájemce o ubytování.

V denních hodinách bylo k dispozici Nízkoprahové denní centrum. Kde bylo pro uživatele připraveno jídlo, teplé nápoje. Mohli se také osprchovat, získat čisté oblečení nebo si vyprat špinavé oblečení. Především se, ale mohli ohřát v teplém a suchém prostředí. Také bylo pro zájemce připraveno jídlo z restaurací Prašád, Quick Deli a Baďura. Spolupráce s těmito restauracemi i nadále trvá a jídlo je pro uživatele připraveno i nadále.

V provozu byla také Sedárna. Je to bezplatný pomoc pro muže a ženy, kteří nemají možnost přečkat mrazivou noc v teplém a bezpečném prostředí. Ve velmi mrazivých dnech byla provozní doba Sedárny prodloužena. O službu byl velký zájem, v průměru ji využilo 10 osob za noc. Tato služby je zatím prodloužen do konce měsíce dubna. Provozní doba, ale může být zkrácena nebo prodloužena v závislosti na počasí a obsazenosti.

Služba Noclehárny pro muže a ženy byla také velmi vytížena. Po celou zimu byla plně obsazena kapacita, a jakmile se uvolnilo místo, ihned se o něj zajímalo několik zájemců. Obdobná situace byla v Azylovém domě, který byl také plně obsazen.

Rádi bychom požádali veřejnost o pomoc při sbírce potravin a oblečení. S oblečení uvítáme především bundy, dlouhé kalhoty, svetry, spodní prádlo, ponožky a teplé boty. Také uvítáme základní suroviny nutné pro přípravu polévek (zelenina, polévkové koření, olej, sůl, pepř apod.) a trvanlivé potraviny (paštiky, konzervy, sušenky apod.), které rozdáváme lidem bez finančních prostředků. Velmi děkujeme za případnou pomoc.

Bližší informace Vám rádi podají pracovníci na čísle 577 432 383, případně osobně na adrese Hornomlýnská 3713, Zlín.

Mgr. Adéla Lhotová

ČČK

4.4.2017

Školení první pomoci pro veřejnost

Oblastní spolek ČČK Zlín pořádá základní kurz první pomoci a to dne 10. 4. 2017 v době od 16 do 20 hodin v místnosti Klubu 204 (bývalá knihovna F. Bartoše) ve Zlíně. Cena kurzu je 300 Kč. Absolvent kurzu získá osvědčení o absolvování kurzu. Bližší informace naleznete na níže uvedeném kontaktu.

projekty.cckzlin@volny.cz
tel. 577 430 011

ČČK

3.4.2017

Tábor Mladý záchranář

Oblastní spolek Českého červeného kříže Zlín pořádá letní tábor "Mladý záchranář". Tábor je především zaměřen na výuku předlékařské první pomoci. Děti získají nejen teoretické znalosti, ale především praktické zkušenosti. Bude připraveno několik modelových situacích, děti si sami vyzkouší na vlastní kůži, zda by situaci zvládli, případně se naučí poskytnout první pomoct.

Tábor se koná 6. - 11. 8. 2017 v rekreačním areálu Revika ve Vizovicích.
Cena je 2 000,- Kč.

Chceš se naučit první pomoc zábavnou a hravou formou?

ČČK

2.3.2017

Soutěž mladých zdravotníků 2017

Jak děti ze ZŠ zvládnou ošetřit zraněného?
Dokázali byste to i Vy? ;-)
Oblastní spolek ČČK Zlín si dovoluje pozvat širokou veřejnost na soutěž v poskytování první pomoci. Soutěž je určena dětem vyškolených v normě Mladý zdravotník I. a II. stupně ( ze ZŠ města Zlína a okolí )

kdy: 11. 5. 2017 od 8.30 hodin
kde: na náměstí Míru, v parku Svobody, parku Komenského ve Zlíně

PDF SOUTĚŽ MLADÝCH ZDRAVOTNÍÍKŮ

Bližší informace o přihlášení na:
zlin@cervenykriz.eu
tel. 577 430 011

ČČK

23.2.2017

Valentýnská kapka krve 2017

Mezi základní poslání Červeného kříže patří propagace bezplatného dárcovství krve. Krev je tekutina, kterou nelze uměle vyrobit, a proto je důležité, aby zdraví lidé darovali krev. Spousta pacientů je odkázána na pomoc těchto dárců. Oblastní spolek Českého červeného kříže každoročně připravuje pro bezplatné dárce akci Valentýnská kapka krve. Tento rok se akce konala 13. února na Transfuzním oddělení KNTB ve Zlíně Dárci, který tento den došli bezplatně darovat krev, dostali jako poděkování drobné dárky s přáníčkem. Na výrobě přáníček se podíleli děti s družiny třídy 9. B z 9. základní školy.

Na Valentýnskou kapku krve došla i paní Ivana Polanská, která již bezplatně darovala 70x. Je zároveň i dlouholetou dobrovolnicí OS ČČK Zlín. Tímto bychom chtěli poděkovat Ivaně Polanské za její dobrosrdečnost a velkou ochotu pomáhat lidem.

Oblastní spolek Českého červeného kříže Zlín děkuje všem dárcům!!!

Svátek svatého Valentýna patří tradičním oslavám lásky.

Mgr. Adéla Lhotová
sociální pracovnice OS ČČK Zlín
email: socsluzby.cckzlin@volny.cz
tel.: 577 430 011

Valentýnská kapka krve 2017 Valentýnská kapka krve 2017 Valentýnská kapka krve 2017 Valentýnská kapka krve 2017

ČČK

22.2.2017

Doškolovací kurz Zdravotníka zotavovacích akcí – květen 2017

OS ČČK Zlín otevírá Doškolovací kurz Zdravotníka zotavovacích akcí, a to v sobotu 27. 5. 2017. Závaznou přihlášku i podrobnější informace naleznete v souborech níže, příp. kontaktujte OS ČČK Zlín. Jednodenní doškolení je určeno pro ty, co absolvovali základní kurz ZZA nejpozději v roce 2013! Ti, co mají průkaz propadnutý déle, musí projít znova celým kurzem ZZA. V případě zájmu nás kontaktuje na níže uvedeném kontaktu.

email: projekty.cckzlin@volny.cz
tel.: 577 430 011

DOC DOS informace květen 2017
DOC DOŠ přihláška 27. 5. 2017

ČČK

20.2.2017

Zdravotník zotavovacích akcí – květen 2017

OS ČČK Zlín otevírá jarní termín kurzu Zdravotník zotavovacích akcí, a to v termínu 12. 5. – 14. 5. + 19.5. – 21. 5. 2017 (dva po sobě jdoucí víkendy, celkem 40 vyučovacích hodin). V případě zájmu nás kontaktujte na níže uvedenou adresu.

email: projekty.cckzlin@volny.cz
tel.: 577 430 011

DOC ZZA informace květen 2017
DOC ZZA přihláška květen 2017

ČČK

6.2.2017

Školení první pomoci pro veřejnost

Oblastní spolek ČČK Zlín pořádá základní kurz první pomoci dne 13. března 2017 v době 16:00 – 20:00 hodin v místnosti Klubu 204 (bývalá knihovna F. Bartoše) ve Zlíně. Cena kurzu je 300 Kč. Absolvent kurzu získá osvědčení o absolvování kurzu. Bližší informace naleznete na níže uvedeném kontaktu.

email: projekty.cckzlin@volny.cz
tel.: 577 430 011

ČČK

31.1.2017

Valentýnská kapka krve

ČČK

31.1.2017

Mrazivá zima 2017

Po několika letech je opět mrazivá zima. Tuto skutečnosti si asi nejvíce uvědomují osoby bez přístřeší. Tyto osoby musejí řešit, kde stráví mrazivé noci i dny. Oblastní spolek Českého červeného kříže ve Zlíně se snaží těmto osobám toto těžké období překonat. Zájemci mohou každý všední navštěvovat Nízkoprahové denní centrum, které je v případě mimořádně otevřeno i mimo standartní otevírací dobu. Uživatelé se zde mohou ohřát, uvařit si teplý nápoj nebo si připravit jídlo. Poskytujeme i dary potravin z restaurací Prašád, Quick Deli a U Baďurů. Mrazivé noci mohou zájemci trávit na Sedárně, která je poskytována zdarma a je v provozu každý den, v mimořádně mrazivé dny se otevírá dříve. Noclehárna, pro muže i ženy, a Azylový dům hlásí plnou kapacitu a zájemci musejí být odmítáni. Zvýšená návštěvnost je i na Nízkoprahovém denním centru.

Mgr. Adéla Lhotová
Bc. Lenka Krčmová


Oblastní spolek Českého červeného kříže Zlín, Potoky 3314, 760 01 Zlín, zlin@cervenykriz.eu
Nahoru | Zpět | Na úvodní stránku |
Webdesign Flash-I-Net © 2003 - 2011, Poskytovatel domény a webhostingu AVONET, s.r.o.